ביטוח מבנה משותף – למה זה כדאי?

רוב האנשים בארץ גרים במבנים משותפים, בין אם זה מבחירה ובין אם לא. המבנים המשותפים מאופיינים בכך שיש בהם לא מעט שטחים משותפים, כמו למשל: המעליות, הלובי, המחסנים או חדר המדרגות. כל עוד הכול מתנהל על מי מנוחות, אף אחד לא עוצר לחשוב על מי האחריות לגבי כל מה שקורה באותם שטחים משותפים. עם זאת, ברגע שמתחילות הבעיות, או כשקורה אסון או תאונה, הרי שאז מתחילים הוויכוחים. מי באמת צריך לתקן את הנזק שנגרם ללובי בגלל הצפה של הצינור הראשי של הבניין? ומי ישלם פיצויים לאותו גנן קבוע שמגיע לעבוד בגינה של הבניין ועבר בשטח הבניין תאונה? חשוב שתדעו: אם לא יהיה לכם ביטוח מבנה משותף, עלול מאוד להיות שהחיים שלכם, אחרי אירוע כזה, יהפכו לסיוט. לעומת זאת, אם כן תעשו ביטוח כזה, אתם תראו שלא תצטערו על כך.

מה חברות הביטוח עושות במצבים כאלה בדרך כלל?

זה מאוד תלוי בשני גורמים: על איזה מצב מדובר ומי היא חברת הביטוח שלנו. למשל, חברת הביטוח יכולה לפעול אחרת אם היא נאלצת לשלם פיצויים לגנן שעבר תאונה או שהיא צריכה לשפץ נזק שנגרם לחלק המשותף של המבנה. ברוב המקרים, כאשר מדובר על שיפוצים או תיקונים, לחברות הביטוח יש אנשי מקצוע שמולם הן עובדות. לכן, במקרה שייגרם נזק כלשהו ויהיה צורך לעשות שיפוץ, הרי שחברת הביטוח תפנה אל אחד מאנשי המקצוע שעובד מולה בהסדר כזה או אחר. לעומת זאת, במידה ומדובר על פיצוי שצריך לשלם, הרי שאז חברת הביטוח תהיה זו שאחראית לטפל בדברים ולשלם את הפיצוי הכספי לאדם שנפגע.

למה חשוב לבחור חברת ביטוח כמה שיותר אמינה ומוכרת?

בין אם אתם רוצים לעשות היום ביטוח מבנה משותף ובין אם אתם רוצים לעשות כל ביטוח אחר, יש כמה דברים שאתם צריכים לקחת בחשבון. יש הרבה חברות ביטוח שזמינות עבורכם וחלקן גם מציעות שירות בכל רחבי הארץ. עם זאת, האם באמת כל חברת ביטוח שבה תבחרו היא הכתובת הנכונה? כלל לא בטוח. חברת ביטוח שאיש לא שמע את שמה לא תמיד תתאים, ממש כפי שחברת ביטוח שאין לגביה חוות דעת חיוביות לא תוכל לענות על הציפיות שלכם. הרעיון הוא להיות לקוחות של חברת ביטוח שתגיב כמה שיותר מהר ולכן שווה לעשות את הבירורים הללו כבר עכשיו. כך תדעו שאפילו אם בעוד שבוע יקרה אסון במבנה המשותף שלכם – לפחות תהיה לכם חברת ביטוח שתעמוד לצידכם.

ביטוח מבנה משותף – למה זה כדאי?
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שיעניינו אתכם
מה כולל ביטוח מבנה
מה כולל ביטוח מבנה

מתוך לא מעט צעדים משמעותיים ומרגשים שאדם יכול לעשות בחייו, אין ספק שלקנות נכס זה רגע שאי אפשר להתעלם ממנו. רוב האנשים אומנם מסתפקים בקניית דירה קטנה למגורים, אך חלק

קרא עוד »

פנו אלינו עכשיו וקבלו מגוון הצעות מותאמות אישית עבור ביטוח בניין משותף