כמה חשבונות מחברות הביטוח אתם מקבלים בכל חודש? סביר להניח שמרוב שמתקיפים אתכם בפירוט, דוחות וחשבונות, אין לכם מושג בכלל על מה אתם משלמים. זה לרוב מה שמוביל לכך שדיירים בבניין משותף בטוחים שהם מכוסים מפני הכול, כי הרי יש לכל אחד מהם ביטוח דירה. ומה לגבי השטחים המשותפים? האם ביטוח הדירה שלכם מכסה גם אותם? התשובה היא כמובן לא ולכן אתם חייבים לעשות ביטוח בניין משותף. ביטוח מבנה משותף נותן כיסוי באינספור מקרים, בין אם זה מצב שבו המעלית נהדרת, יש פיצוץ בצנרת הראשית של הבניין או שקורה כל נזק אחר. לכן, לא שכדאי לכם לעשות ביטוח מבנה משותף, אלא עדיף שתעשו זאת עוד היום.

מה משפיע על המחיר?

ם הייתם מתעניינים היום באופציה כמו ביטוח ועד בית, בוודאי הייתם רוצים לדעת לא רק מה כולל הביטוח אלא גם כמה זה עולה. לכן ברור מדוע אתם רוצים להבין גם לא רק מה כולל ביטוח בניין משותף, אלא מה יכול להשפיע על המחיר, והינה הפירוט:

  • באיזו חברת ביטוח אתם בוחרים – כי לכל חברה יש תעריפים אחרים
  • עד כמה תרצו שהביטוח יהיה מקיף
  • מה צריך מבחינתכם להיכלל בביטוח – האם תרצו את הביטוח הכי נרחב שיש או לא
  • איפה נמצא הבניין שלכם, כמה הוא גדול וכמה דירות יש בו

יש לקחת בחשבון את כל הנתונים האלה שכן זו התשובה לשאלה למה ביטוח בניין משותף אצלכם יכול לעלות יותר מאשר אצל השכנים.

למה זה משתלם?

בפועל, כאשר מדברים על ביטוח בניין משותף מדברים על ביטול שכל הדיירים משלמים עליו ביחד מידי חודש. העלות אינה גבוהה ולכן גם לא מרגישים אותה בכל חודש שעובר. מנגד, כאשר יש צורך לבצע תיקונים שונים כמו תיקון של מעלית או תיקון בצנרת הראשית של הבניין, העלות עלולה להיות משמעותית ביותר. לכן, אם יהיה לכם ביטוח לא תצטרכו לדון ביניכם על שאלות כמו: מי ישלם, כמה ושל מי האחריות, כי פשוט תפנו אל חברת הביטוח שתכסה הכול בלי בעיות.

Rate this post

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.