למה כל בניין צריך לעשות ביטוח נזילת מים צנרת משותפת?

לחזור הביתה מטיול בחו"ל ולראות את כל השכנים עומדים בכניסה לבניין כי יש נזילה חמורה זו חוויה לא נעימה. זה קרה לנו לפני כמה חודשים, עוד הרבה לפני שהקורונה הייתה חלק מהחיים שלנו. בהתחלה לא ממש הבנו מה קורה, למה כולם עומדים בחוץ והאם יש אסיפת דיירים שלא לגמרי זכרנו, אך כשהתקרבנו, הבנו שהמצב חמור.

הייתה נזילה חזקה מאוד של מים מהצנרת המשותפת ומיד השכנים התחילו להתווכח ביניהם מי צריך לתקן. מי אחראי על התיקון? מי יוכל לממן את הנזקים והאם רק השכנים שעל יד הדירה שלכם עובר הצינור הראשי צריכים לשאת בעלויות. האמת היא, שהוויכוחים היו מאוד לא נעימים כי גם הייתה תחושה של לחץ באוויר – איך עוצרים את הנזילה ועל איזה עלויות מדובר?

חברת הביטוח שמטפלת בכל תקלה

בעודנו עומדים יחד עם השכנים האחרים בכניסה לבניין ומדברים על המצב, הגיע נציג של וועד הבית והסיר דאגה מלבנו. הוא הלך רגע לדירה שלו, בדק את פוליסת הביטוח שכולנו חתמנו עליה לפני כמה שנים, והודיע לנו בצורה חד משמעית שיש לנו ביטוח נזילת מים צנרת משותפת.

אומנם לא לגמרי ידענו במה דברים אמורים ולא ידענו לאיזה שירות לקבל מחברת הביטוח, אך מצד שני, כולנו נרגענו והבנו שאנחנו לא לגמרי לבד בעניין הזה. ביום המחרת ועד הבית דיבר כבר עם חברת הביטוח ועדכן אותנו בנעשה. החברה שלחה נציג מטעמה לבצע הערכת נזק ומיד העבירה כספים לכיסוי כל הנזקים ולתיקון התקלה.

איך יודעים שחברת ביטוח באמת שווה את ההשקעה?

אני באופן אישי לא ממש זוכר את היום שבו הוחלט, ביחד עם כל השכנים האחרים, לעשות ביטוח נזילת מים צנרת משותפת, אך מצד שני, אני יודע לומר שאני מאושר על הבחירה הזאת. אם לא היה לנו ביטוח כזה היינו נכנסים להוצאה כלכלית מאוד גדולה ולכן אני ממליץ לכל מי שגר בבניין משותף לעשות ביטוח כזה.

אם אתם תוהים כיצד נכון יהיה לבחור את חברת הביטוח הנכונה לכם, רצוי שתבדקו ממתי היא קיימת. על איזה פוליסה עומדים להחתים אתכם והאם ברגע שבו תהיה תקלה או נזילה, יהיה לכם אל מי להתקשר. זה נכון שיש הרבה חברות ביטוח שמבטיחות ולא לגמרי מקיימות, אך מהניסיון שלי יש גם חברות טובות שאפשר לסמוך על השירות המקצועי שלהן.

ביטוח נזילות מים צנרת משותפת

ביטוח נזילת מים צנרת משותפת
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שיעניינו אתכם
ביטוח רכוש משותף
ביטוח רכוש משותף

אולי בחיי היומיום אתם לא שמים לב לכך, אך בפועל בבניין המשותף שלכם יש לא מעט רכוש משותף שלמעשה שייך לכולכם, דיירי הבניין. לדוגמא, המעלית בבניין היא של כולכם, ומשמעות

קרא עוד »
מדוע ביטוח בניין משותף חשוב
מדוע ביטוח בניין משותף חשוב

ביטוח בניין משותף הוא היבט מכריע של בעלות על רכוש, במיוחד עבור אלה שחולקים את האחריות וההשקעה עם אחרים. מאמר זה יתעמק בחשיבותו של ביטוח בנייה משותפת לבעלים משותפים, ידון

קרא עוד »

פנו אלינו עכשיו וקבלו מגוון הצעות מותאמות אישית עבור ביטוח בניין משותף