סביר להניח שגם אתם, כמו הרבה אנשים אחרים, גרים בבניין משותף. יש לכך סיבות שונות, שכן החיים בבניין משותף יכולים להיות מאוד נוחים ונעימים. בנוסף, כמעט תמיד לקנות דירה זה יותר זול מאשר לקנות בית צמוד-קרקע, ובמיוחד אם מדובר על מגורים בעיר. בישראל הצפיפות מאוד גדולה ולכן אנחנו רואים שיש לא רק הרבה בניינים שבנויים לגובה, אלא אנחנו גם רואים הרבה מאוד גורדי שחקים של ממש. למעשה, זה מאוד נפוץ לראות בערים השונות בניינים עם אפילו עם יותר מעשר קומות, מה שאומר שחיים בהם לרוב לא מעט משפחות.

משמעות הדברים היא שיש גם שטחים ציבוריים משותפים לדיירי הבניין, כמו למשל: המעליות, הלובי, חדרי המדרגות, המחסנים ואפילו הגינה הקטנה שמשותפת לכל הבניין. השטחים האלה, כאשר מטפחים אותם לאורך השנים, מאוד נעים לשימוש, אך מה קורה בעת אסון? מה קורה אם יש רעידת אדמה והבניין, או חלק ממנו, נהרס? ומה קורה אם הצינור הראשי של הצנרת מתפוצץ וגורם להצפה נוראית? האסון עלול גם להגיע בדמות שריפה שהורסת חלק מהבניין או את כולו, ותמיד נשאלת השאלה: מה עושים ואיך מתקנים את הנזק?

החשיבות של ביטוח בניין

עכשיו זה הרגע להבין ולהפנים מה קורה אם לא עושים ביטוח בניין, כי בין אם מדובר על הרס נוראי ובין אם מדובר על הרס נקודתי לבניין, צריך לתקן אותו. הבעיה היא שלא תמיד השכנים הם אנשים שיש להם חסכונות, ולעיתים תיקון הנזק עלול לעלות כל כך הרבה כסף, עד כי השכנים ימצאו את עצמם במצב כלכלי נוראי. לכן, אם אתם תוהים מה קורה אם לא עושים ביטוח בניין התשובה ברורה: נכנסים למצב כלכלי קשה וצריכים לטפל בתיקון הנזק לבד. לכן, למרות שלעשות ביטוח בניין זה עוד כסף שאנחנו "זורקים" כי התקווה האמתית היא לא להפעיל לעולם את הביטוח, זה עדיין עדיף מאשר לגור במקום שאין בו ביטוח.

חברת ביטוח טובה – שימו לב במי אתם בוחרים

לא חסרות חברות ביטוח בישראל, אך מה שלא כולם יודעים, זה שיש חברות ביטוח שההתמחות שלהן היא יותר בתחום הרכב ואילו אצל אחרות ההתמחות היא בתחום הדירות והנכסים. לכן, מעבר לכך שצריך להבין מה קורה אם לא עושים ביטוח בניין, צריך גם לבדוק לאיזו חברה פונים. האם החברה שאליה אתם מתקשרים באמת וותיקה? והאם זו חברה שיש לגביה הרבה המלצות? האם זו חברה שמציעה ביטוחי בניין במחירים נוחים? והאם, במידה ותרצו, תוכלו להוסיף תוספות מעניינות ומשמעותיות לביטוח? חשוב לשלוח את וועד הבית שלכם לעשות כמה שיותר בירורים, כי זו הדרך הכי מוצלחת שיש לבחור בסופו של דבר את חברת הביטוח הכי טובה שיש עבור הביטוח שתעשו לבניין.

Rate this post

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.