לחיות במבנה משותף זה לא דבר פשוט, אך מצד שני, רובנו עושים את זה. לא קל להגיע למצב שאנחנו יכולים לקנות בישראל בית פרטי עם קרקע משלנו, ולכן ברור מדוע ברוב המקרים אנשים קונים דירות במבנים משותפים. המבנה המשותף מביא איתו אתגרים שונים, כמו למשל: איך מסתדרים עם השכנים? מה עושים אם הם עושים רעש ללא הפסקה? ואיך מנהלים את הנכס המשותף שלנו? כאשר מדברים על מגורים במבנה משותף למעשה מדברים על מבנה שיש בו שטחים ששייכים לכולם. למשל: חדרי המדרגות, המעליות ועוד. מה עושים אם נגרם נזק לאחד מכל החללים המשותפים האלה? הרי יהיה צורך לשפץ, וכדי שניתן יהיה לעשות זאת, צריך לשלם. לכן עולה השאלה: איך עומדים בעלויות של שיפוצים כאלה? והאם כל השכנים יצטרכו לשלם ביחד? חשוב להבין שכאן בדיוק נכנס לתמונה ביטוח מבנה משותף, כי ביטוח כזה יוכל לספק לכם כיסוי מלא באינספור מקרים.

ביטוח מבנה משותף

האם הביטוח יכול לכלול גם תאונות שקורות לאנשים במבנה?

 

התשובה היא בהחלט כן. חשוב שתבינו, לפני הכול, שיש סוגים שונים של ביטוחים שניתן לעשות לכל מבנה. לכן יש טעם לעצור ולבחון את הדברים לעומק. אם אתם כבר עושים ביטוח מבנה משותף חשוב שהוא יכלול את כל המצבים שעלולים להתרחש. האם הביטוח הזה, למשל, יוכל לכלול גם מצבים שבהם מישהו נכנס לבניין ועובר תאונה כלשהי? או שמדובר על ביטוח שמתייחס רק למבנה עצמו? האם זה ביטוח מבנה משותף שאפשר להוסיף לו סעיפים שונים כדי שהוא יתאים בצורה טובה יותר לצרכים שלכם? חשוב להבין שממש כפי שביטוחי רכב הם עולם ומלואו בימינו, כך קורה גם כאשר מדברים על ביטוחים שמיועדים למבנים משותפים.

 

בהתאם לאיזה נתונים נקבע מחיר הביטוח?

 

כשרוצים לעשות, ביחד עם השכנים, ביטוח מבנה משותף, צריך לבדוק גם את המחיר. מצד אחד, ברור וטבעי שאף אחד לא ירצה לשלם מחירים מאוד גבוהים על ביטוחים כאלה, אך מצד שני, האם ביטוח זול יתאים? והאם הוא יכסה את כל המצבים הקיימים? האם, כאשר עושים ביטוח זול, אפשר באמת לסמוך על חברת הביטוח שאצלה רוצים להיות מבוטחים? חשוב מאוד לברר את הנתונים האלה. בסופו של דבר, אם יקרה נזק רציני למבנה שלכם, תרצו לקבל מענה כמה שיותר מהר. לא תרצו להתחיל לרדוף אחרי חברת הביטוח שלכם אלא תרצו להיות בטוחים שבכל עת תוכלו להיעזר בנציגיה. לכן לא בטוח שבחירת חברת הביטוח שגובה את התעריפים הנמוכים ביותר שאפשר למצוא בשוק זו הבחירה הנכונה. מנגד, כדאי גם לדעת ולהבין שלא תמיד המחיר הכי יקר הוא הנכון. יש מקום לדבר עם הנציגים של כמה וכמה חברות, להבין על איזה עלויות מדובר ולראות איפה תרצו להיות מבוטחים.

Rate this post

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.