ביטוח צד ג לבניין משותף

חיים בבניין משותף ורוצים לעשות הכול כדי שהמגורים עם השכנים יהיו נעימים? אחד מהשכנים החליט לאמץ כלב לאחרונה ומתחילים ויכוחים סביב העניין? אם כך, ברור מדוע אתם תוהים מה אומר החוק, האם מותר לבעלי הכלב לשחרר את הכלב בלובי ומה עושים אם הכלב מתקיף או מפחיד את אחד מהשכנים? לפני הכול, כדאי שתדעו: ביטוח מבנה משותף הוא משהו שאתם לא יכולים לוותר עליו, ממש כפי שעל ביטוח ועד בית לא תוכלו לוותר. אומנם זה נכון שבמסגרת ביטוח צד ג לבניין משותף לא נכללת תקיפה של כלב כלפי אחד מהשכנים, אך החשיבות של ביטוחים שונים לבניין ברורה. ללא ביטוח אתם תמצאו את עצמכם משלמים הון עתק על טיפולים ותיקונים, אז למה אתם מחכים?

מי אחראי לשטחים המשותפים בבניין?

בהתאם להגדרה, אם מדובר על שטחים משותפים בבניין, הרי שכל הדיירים יכולים ליהנות מהם, להשתמש בהם אך הם גם אחראים עליהם ביחד. לכן חשוב לעשות ביטוח בניין משותף, אך נשאלת השאלה: האם גם חיות המחמד יכולות ליהנות מכל אותם שטחים משותפים? והאם במסגרת ביטוח צד ג' לבניין משותף, אם שליח יכנס והכלב של השכן יתקוף אותו יהיה לכך כיסוי? חשוב להבין: אומנם החוק מותיר לגדל חיות מחמד בבית, אך האחריות עליהן היא של הבעלים בלבד.

האם ביטוחים לבניין משותף עולים הרבה?

בין אם אתם חושבים לעשות ביטוח צד ג לבניין המשותף שלכם, ביטוח ועד בית או ביטוחים אחרים, טבעי שתהיו מוטרדים גם מנושא העלויות. אומנם אין סיבה לשלם על הביטוח הכי יקר שתמצאו, אך גם לבחור ביטוח מאוד זול זה לא תמיד מאוד מומלץ. למען האמת, רצוי מאוד לעבור על כל נתוני הביטוח ולראות על מה אתם משלמים, כי בסופו של דבר, יש הבדל בין חברות הביטוח השונות. אתם תראו שכל שכן ישלם כמה עשרות שקלים בחודש, אך זה לא סכום מופקע שאי אפשר לעמוד בו. כמו כן, מדובר על ביטוח משמעותי ביותר ולכן לא כדאי לדחות את העניין.

Rate this post

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.