בעידן המודרני אנחנו רואים שבכל עיר נבנים עוד ועוד גורדי שחקים. לכן אפשר להבין מדוע גם אתם חושבים על מעבר למגורים בבניין שכזה, כי יש לכך לא מעט יתרונות. לרוב התנאים מאוד נוחים וכך גם תחזוקת המבנים, אז למה לא? מה שכן, רגע לפני שאתם עוברים לגור בבניין כזה או אחר, כדאי לבדוק האם הבניין עצמו מבוטח.

האם יש, לדוגמה, ביטוח צנרת משותפת לבניין שבו אתם עומדים לקנות דירה? ביטוח צנרת משותפת זה מסוג אותם הדברים שבעבר אנשים לא היו לגמרי מודעים לחשיבות שלהם, אך היום זה משהו שכבר אי אפשר לוותר עליו. רק אם יהיה לכם ביטוח כזה בבניין תוכלו לדעת שאפילו אם הביוב יעלה על גדותיו, תמיד חברת הביטוח תכסה את הנזק שעלול להיגרם כתוצאה מכך.

פיצוץ צנרת – מי באמת אחראי לנזק?

כל אדם שחווה מקרה של פיצוץ צינור ראשי בבניין משותף מכיר את ההיסטריה הקשורה לעניין הזה. בדרך כלל במצבים כאלה יש דירות שסופגות נזק חמור יותר מאחרות, שכן השאלה המשמעותית היא איפה בדיוק נמצאת הדירה ואיפה נמצא הצינור הראשי שהתפוצץ. באופן עקרוני זה ברור שבמצבים כאלה הבניין כולו צריך להתמודד עם עלות התיקון והנזקים שנגרמו, אך בפועל לא פעם זה נושא שגורר ויכוחים אינסופיים.

לעומת זאת, בבניין משותף שבו הקדימו תרופה למכה ועשו בעבר ביטוח צנרת משותפת, אין כל צורך להתווכח. הדבר היחיד שצריך לעשות זה קודם כל לנסות לעצור את זרם המים, ולאחר מכך, להתקשר אל חברת הביטוח.

מה תעשה חברת הביטוח במצב כזה?

האמת היא שאם מדובר על ביטוח שעושים אצל חברת ביטוח מובילה, אנשיה יידעו להגיב בצורה הכי טובה שאפשר בכל מקרה של תקלה בצנרת. זה לא משנה אם מדובר על מצב שבו הצינור הראשי בבניין התפוצץ, על מצב שבו הביוב עולה על גדותיו או על כל תקלה אחרת. מה שבטוח זה שנציגי חברת הביטוח יגיעו במהירות למקום.

הם יבדקו את הנזק, יעריכו אותו ומהר מאוד ניתן יהיה לקבל כיסוי בגין הנזק שנגרם. חוששים שלעשות ביטוח כזה זה אומר שכל אחד מהשכנים יצטרך לשלם סכום גבוה מאוד בכל חודש? אתם טועים! מחירים הפוליסות האלה לא יקרות מידי בימינו ולכן אין סיבה אמתית לחשוש. כל מה שצריך לעשות זה לבחור חברת ביטוח עם מחירים הוגנים ועם שירות נהדר שתמיד זמין עבור הלקוח.

Rate this post

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.