החיים בבניין משותף מביאים איתם לא מעט אתגרים ומעוררים את הצורך לשמור ביחד עם מה שיש לנו. לכן ברור מדוע על כל אחד מהשכנים מוטלת האחריות להתנהג בהתאם ולעשות כל מה שהוא יכול כדי לשמור על השטחים שמשותפים לכל בעלי הדירות בבניין.

עם זאת, הצפת מים בבניין זה משהו שעדיין יכול להתחרש, אפילו אם ננסה לשמור על כל האזורים, החללים ועל מערכת המים כולה. מה עושים במצב שבו אחד מהילדים הקטנים פשוט פתח את ברז המים הראשי בבניין וגרם להצפה? אם ההצפה הזאת חמרה היא הרי גורמת לנזק משמעותי ונשאלת השאלה מי יוכל לשאת בעלויות התיקון.

אומנם זה נכון שבמקרה כזה יש אחראים ספציפיים לעניין, אך יש גם מקרי הצפות שונים שבהם קשה למצוא את האשם הראשי. בכל מצב כזה ניתן יהיה לפנות אל חברת הביטוח ולראות האם היא תוכל לעזור או לשאת בעלויות התיקון. עוד אין לכם חברת ביטוח שבו עשיתם ביטוח לבניין המשותף שבו אתם גרים? למה אתם מחכים?

החשיבות של ביטוח בניין משותף

הצפת מים בבניין זה משהו שעלול להתרחש בכל מקום, בין אם מדובר על בניין חדש לגמרי מקבלן ובין אם מדובר על בניין ישן. יש סיבות שונות וגורמים מגוונים שעלולים להוביל לכך, אך מה שבטוח זה שאם יהיה לכם ביטוח, תוכלו לישון בשקט. כאשר מדברים על ביטוח בניין משותף מדברים לא רק על מקרים של הצפת מים בבניין, אלא גם על מקרים אחרים כמו נזקי אש, נזקי טבע, רטיבות, פיצוץ של צנרת ועוד.

אם תנסו לעשות חישוב אתם תראו שלתקן דברים כאלה בבניין משותף זה לא עניין של מה בכך. מדובר על עלויות מאוד גבוהות ולכן, אם יהיה לכם ביטוח, תוכלו לדעת שהעלות תהיה סבירה יותר. אומנם כמעט תמיד יש השתתפות עצמית שחברות הביטוח דורשות מהדיירים לשלם, אך זה סכום זניח לעומת עלות התיקונים ולכן יש חשיבות אדירה לביטוח כזה.

מה כולל הביטוח?

זה לא משנה אם מה שבאמת מטריד אתכם זה מצב של הצפת מים בבניין או כל תקלה אחרת שעלולה להתרחש אצלכם. מה שבטוח זה שכדאי יהיה לבדוק לא רק כמה אתם משלמים לחברת הביטוח שבה אתם עומדים לבחור, אלא גם מה כולל הביטוח. הרעיון הוא, אם אתם כבר עושים ביטוח לבניין המשותף שלכם, להיות כמה שיותר רגועים ובטוחים שבכל מצב תקבלו כיסוי ביטוחי. לכן חשוב לשבת בנחת, לעבור על כל סעיפים הפוליסה ולראות על איזה עלויות מדובר.

רק כך תוכלו להיות בטוחים שלא משנה מה יקרה בבניין, כי בכל מקרה חברת הביטוח תהיה חייבת לעזור לכם. זה נכון שאף אחד מהשכנים לא ירצה להגיע למצב שבו הוא צריך להפעיל את הביטוח הזה, אך עדיף לדעת שיש לכם ביטוח לבניין המשותף ולא להשתמש בו מאשר לדעת שאתם זקוקים לו ואין לכם למי לפנות.

5/5 - (2 votes)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.