כמה עולה ביטוח בניין משותף

התחלתם לחשוב שאולי כדאי לעשות ביטוח בניין משותף למבנה שבו יש לכם דירה? אתם לגמרי צודקים. אין לתאר את גובה ההוצאה הכלכלית של תיקונים בבניינים משותפים שונים שעברו נזקים כאלה ואחרים, אז למה לכם להסתבך לחינם? מאיפה תגייסו את הכסף לתקן נזק כמו פיצוץ בצינור הצנרת של הבניין? אתם יודעים לאיזה נזק ולאיזו הצפה פיצוץ כזה עלול לגרום? מה תעשו אם כלי רכב יתנגש בבניין בטעות ויהרוס את כל החזית שלו? האם באמת כל בעלי הדירות בבניין שלכם יוכלו להתמודד עם הוצאה כלכלית כזאת? לרוב התשובה לכך תהיה שלילית. לכן, לא רק שאתם צריכים לברר עוד היום כמה עולה ביטוח בניין משותף, אלא גם צריך לחשוב ולהחליט על איזה סוג של ביטוח תרצו לחתום. יש כמובן אפשרות לבחור בין פוליסות ביטוח שונות שמיועדות לבניינים משותפים ולכן שווה לבדוק את הדברים לעומק. ביטוח בניין משותף מהווה עוד הוצאה כלכלית עבור כל אחד מהשכנים, אך יחד עם זאת, בעת צרה זה בדיוק מה שיעזור לכם לשקם את הבניין ולחזור לחיות במקום פורח ויפה.

חושבים גם על ועד הבית

מעבר לכך שצריך לברר כמה עולה ביטוח בניין משותף בכמה חברות ביטוח שונות ולעשות למעשה השוואת מחירים, יש עוד נקודה שצריך לקחת בחשבון. לא כולם מודעים לכך, אבל האמת היא, שמי שממלא את תפקיד וועד הבית חשוף לאינספור תביעות אישיות. כך למשל, אם צד שלישי ייכנס לבניין שלכם ויעבור תאונה כלשהי, הוא עלול להחליט שהוא תובע אישית את חברי ועד הבית. הסיבה לכך היא שחברי ועד הבית הם אלה שנושאים באחריות ולכן הם הגורם שאותו נהוג לתבוע. החדשות הטובות הן שכאשר עושים ביטוח בניין משותף, ניתן בהחלט להוסיף גם סעיף של ביטוח אחריות צד ג', ולמעשה, ביטוח זה מגן על חברי ועד הבית. לכן ברור מדוע, כאשר אנחנו מנסים לברר כמה עולה ביטוח בניין משותף, אנחנו רואים שזה מאוד תלוי בשאלה עד כמה הביטוח שבו בחרנו מורחב או לא.

כמה עולה ביטוח בניין משותף

צרפו גם ביטוח חבות מעבידים

אי אפשר לדבר על השאלה כמה עולה ביטוח בניין משותף ולא להזכיר גם את הסעיף של ביטוח חבות מעבידים. בדרך כלל בבניינים משותפים אנחנו מעסיקים לא מעט עובדים כמו מנקים, אינסטלטורים וכדומה. את מי נדמה לכם שאותו איש מקצוע יתבע אם יקרה לו משהו במהלך עבודתו בבניין שלכם? נכון מאוד: את ועד הבית. לכן, אם אתם חושבים על השאלה כמה עולה ביטוח בניין משותף כדאי לקחת בחשבון גם את הסעיף זה שכן זה כיסוי שלא מומלץ לוותר עליו. בדקו באיזו חברת ביטוח אתם בוחרים, טפלו בכל העניינים האלה כמה שיותר מהר ותוכלו כולכם לישון בשקט בבניין המשותף שבו אתם גרים.

 

Rate this post

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.