כמה עולה ביטוח משכנתא? הדברים שחשוב שתדעו

קניית דירה זה לא משהו שרוב האנשים עושים הרבה פעמים בחיים, ולמען האמת, הרבה ישראלים נמצאים במעמד הזה פעם אחת בלבד בחיים. מחירי הדיור בארץ מאוד גבוהים ולכן ברור מדוע רבים מאתנו נאלצים לפנות אל הבנק במטרה לבקש ממנו משכנתא. הבנק מצידו רוצה כמובן לתת לנו את ההלוואה, כי נחזיר לו אותה עם ריבית, אך הוא גם מבקש מאתנו שנעשה ביטוח משכנתא. רגע לפני שנענה על השאלה כמה עולה ביטוח משכנתא, חשוב להבין שהביטוח הזה למעשה כולל בתוכו שני ביטוחים שונים:

  1. ביטוח חיים למשכנתא
  2. ביטוח מבנה למשכנתא

ביטוח החיים היא החלק שבו הבנק רוצה להבטיח שגם אם הלווה ילך לעולמו לפני שהוא שילם את כל הסכום שהוא היה חייב, עדיין הבנק עצמו לא יפסיד כסף ויקבל את מה שמגיע לו. חשוב להבין שגם מבחינת הלווה החלק הזה משמעותי, כי כך ברור ללווה שהבנק לא יפנה אל צאצאיו כדי לקבל את שאר סכום ההחזרים.

מה כולל ביטוח המבנה למשכנתא?

בהמשך לשאלה כמה עולה ביטוח משכנתא אנחנו רואים שגם החלק של ביטוח המבנה נכנס כאן לתמונה ומשפיע, כמובן, על המחיר הסופי. ביטוח המבנה שנעשה כולל מצבים שונים כמו שריפה, שיטפון, רעידת אדמה ועוד. במצב כזה גם הבנק וגם הלווה עצמו מבטיחים שהם לא יישארו חסרי כל, שכן חברת הביטוח תפצה אותם אודות הנזק.

לכן, אם אתם לא רוצים למצוא את עצמכם משלמים משכנתא על דירה שנהרסה, הרי שגם אתם חייבים לעשות ביטוח משכנתא. בנוסף לכך, ומעבר לשאלה כמה עולה ביטוח משכנתא, חשוב להבין: זה עניין של חוק ואף בנק לא באמת ייתן לכם את ההלוואה שאתם מבקשים אם לא תעשו ביטוח משכנתא.

כמה עולה ביטוח משכנתא? הדברים שחשוב שתדעו

איפה הכי משתלם לעשות ביטוח משכנתא?

וכעת, בוודאי תרצו להבין כמה עולה ביטוח משכנתא ומה יכול להשפיע על המחיר. חשוב להבין שממש כפי שעל המחיר של ביטוח בית משותף יהיו מספר גורמים שישפיעו, כך קורה גם לגבי ביטוח המשכנתא שלכם. השאלות שיכולות להשפיע על העלות הן: כמה גדולה הדירה שלכם ומה השטח שלה? איפה בארץ היא נמצאת ובאיזה אזור מגורים היא ממוקמת? האם זו דירה חדשה או לא? ובנוסף, ממש כפי שהשאלה באיזו חברת ביטוח אתם בוחרים כשאתם רוצים לעשות ביטוח מבנה משותף תשפיע על העלות, כך קורה גם לגבי ביטוח המשכנתא שלכם.

כלומר, כל חברת ביטוח יכולה לגבות מכם מחירים אחרים תמורת הביטוח שתעשו אצלה ולכן ברור מדוע צריך לדבר מראש עם כמה חברות שונות. בדקו לא רק כמה עולה ביטוח משכנתא אלא גם על מה אתם משלמים והאם החברה באמת מספיק אמינה. ברגע האמת, כשתפנו אל חברת הביטוח שלכם, תרצו לקבל מענה מקצועי וטוב ולא התחמקות והתנערות מאחריות.

 

Rate this post

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.