אם אתם לא עובדים בתחום הבניה אלא במקצועות אחרים, ברור מדוע אתם לא עוצרים בחיי היומיום לחשוב על מערכת הביוב שלכם. אנחנו הרי כל כך רגילים לשימוש בה, כך שטבעי שהיא לא תהווה שום עניין עבורנו. עם זאת, בשנייה שבה מתחילות הבעיות וברגע שבו מתברר שיש דליפת צנרת ביוב ראשי, כל השכנים מיד מדברים רק על הנושא הזה.

יש אומנם מקרים שבהם אפשר לצפות את העניין מראש, כי הדליפה מגיעה אחרי מספר פעמים שבהם יש סתימות וכאשר הביוב קצת עולה על גדותיו, אך לא תמיד זה כך. מה שבטוח זה שצריך להתמודד עם התקלה הזאת במהירות, כי ריח של ביוב עלול להפוך להיות מפגע תברואתי לכל דבר ועניין.

איך רצוי לטפל במצב חירום שכזה?

בין אם מדובר על דליפת צנרת ביוב ראשי חזקה ובין זו דליפה שמתחילה יחסית בקטן, חשוב להגיב כמה שיותר מהר. צאו מנקודת הנחה שהבעיה הזאת לא תיעלם מעצמה ולכן, אם אתם יכולים לפנות עוד היום אל אנשי המקצוע ולהזמין אותם למקום, למה שתדחו זאת למחר? הריח של ביוב שעולה על גדותיו או דולף הוא ריח בלתי נסבל ואתם לא צריכים, בשום פנים ואופן, להסכים לחיות כך.

מה שכן, אנחנו יכולים להבין מדוע אתם מוטרדים מהעלויות, כי לא פעם המחירים של טיפולים ותיקונים בתחום הזה עלולים להיות לא נמוכים. רגע לפני שאתם מתחילים לריב עם השכנים, מאשימים אחד את השני ומנסים להתחמק מהתשלום, כדאי שתדעו: אם יש לכם ביטוח בניין משותף בהחלט יכול להיות שאתם לא צריכים לשלם.

הרבה פעמים ביטוח שעושים לבניין המשותף כולל גם תקלות שונות במערכת הביוב ולכן אתם יכולים להיות רגועים. למעשה, הדבר היחיד שתצטרכו לעשות הוא לפנות אל חברת הביטוח שלכם ולבקש ממנה שתשלח אליכם מישהו לטיפול בבעיה.

אל תוותרו על הביטוח המקיף ביותר לבניין שלכם

אין לכם שום דליפת צנרת ביוב ראשי בבניין שבו אתם גרים? זה קרה לשכנים שלכם וזה מעורר את מחשבתכם? אם כך, זה חיובי. במידה ועוד לא עשיתם ביטוח לבניין המשותף שלכם, עכשיו, כשאתם רואים מה קרה לשכנים, זה הרגע הנכון להרים את הכפפה. ביטוח זה מסוג אותם הדברים שאף פעם לא נעים לעשות, כי זה מרגיש כאילו אנחנו זורקים כסף כל חודש, אך זה עדיף מכל אופציה אחרת.

כאשר תעשו את החישוב אתם תראו שזה לא באמת יקר מידי וכל אחד מכם ישלם סכום סביר ביותר. מנגד, אם באמת תהיה אצלכם דליפת צנרת ביוב ראשי, תוכלו לקבל כיסוי משמעותי ביותר וליהנות מהידיעה הברורה שאתם לא חייבים לשלם בעצמכם על התיקונים ועל הנזק שהדליפה הזאת גרמה בבניין.

5/5 - (2 votes)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.