אנשים שקונים דירה בדרך כלל לא רוצים לשבת ולהתחיל לדמיין את כל התסריטים הכי רעים שעלולים לקרות. יחד עם זאת, הניסיון בחיים מוכיח שתאונות קורות, בלי שנרצה, בלי שנשים לב ובלי שנתכנן אותן. לכן חשוב להיות מוכנים לכל מצב, ולכן, ממש כפי שאתם עושים ביטוח משכנתא, כך חשוב שתעשו גם ביטוח אחזקת מבנה. אחזקת המבנה שלכם יכולה לכלול אינספור פעולות, בין אם זה קשור לאחזקת המעליות בבניין המשותף שבו תגורו ובין אם זה קשור לאחזקת מערכת האינסטלציה בבית הפרטי שלכם.

העניין הוא שכל פעולות האחזקה הללו לא רק יקרות, אלא הן גם עלולות להסתבך ולא פעם עלולות להתרחש גם בהן תקלות או בעיות שונות. לכן, רק אם יהיה לכם ביטוח אחזקת מבנה תוכלו לישון בשקט ולדעת שאפילו אם באמת התרחש אסון כלשהו שפגע במבנה, תוכלו לקבל כיסוי, לתקן את הנזק או לבנות הכול מחדש.

איך תדעו על איזו פוליסת ביטוח כדאי לכם לחתום?

ראשית, צאו מנקודת הנחה שאם אתם חושבים על ביטוח אחזקת מבנה ואם תדברו עם כמה חברות ביטוח שונות, תראו הרבה פוליסות שביניהן תוכלו לבחור. שנית, כפי שקורה לגבי כל ביטוח אחר, גם כאשר מדברים על ביטוח אחזקת מבנה ניתן לשלב לא מעט תוספות. ההיגיון אומר שאם אתם כבר עושים ביטוח לאחזקת המבנה שלכם, לא כדאי יהיה להתפשר.

רצוי יהיה לנצל את הרגע הזה ולהוסיף לפוליסת הביטוח כמה שיותר סעיפים שיכסו אתכם בכל מצב נתון, כי אתם באמת לא יודעים מה יוליד יום. אם, למשל, הייתם עושים עכשיו ביטוח בית משותף, לא הייתם רוצים להבטיח שהוא כולל הכול? התשובה היא חד משמעית כן. זה בדיוק מה שכדאי לעשות גם כאשר עושים ביטוח אחזקה למבנה, כי למה שתמצאו את עצמכם במצב שבו חברת הביטוח לא מכסה?

האמינות, המחירים והזמינות

כאשר חושבים לעשות ביטוח חדש, וזה לא משנה אם מדובר על ביטוח אחזקת מבנה או על ביטוח מבנה משותף, חשוב מאוד לבדוק בשבע עיניים על איזו חברת ביטוח אתם סומכים. הדבר הראשון שעובר לכולנו בראש בהקשר הזה הוא כמובן המחיר, אך האם זה הנתון הכי חשוב? כלל לא בטוח. למעשה, לפעמים כדאי יהיה לשלם קצת יותר על פוליסת הביטוח שלכם אם זה מה שיבטיח לכם שברגע האמת יהיה לכם עם מי לדבר.

אתם באמת רוצים לבחור חברת ביטוח שתיתן לכם הצעת מחיר נפלאה אך ברגע האמת לא תענה לכם? אתם יודעים כמה חברות ביטוח יש שהמטרה היחידה שלהן היא לייאש את הלקוח על ידי כך שהן לא עונות לטלפון? אתם רוצים למצוא את עצמכם בדיונים אינסופיים ובתביעות בגין מה שמגיע לכם? התשובה היא לא. ולכן האמינות, הזמינות והמחירים אלה הם הנתונים הכי חשובים שכדאי לברר כשאתם מחפשים חברת ביטוח מובילה.

 

Rate this post

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.