תחזוקת מבנים

עברתם לגור בבניין משותף? חשוב לכם להבטיח שלאורך השנים הבניין לא יאבד מהערך שלו? אם כך, כדאי שתדעו שעל תחזוקת מבנים לא תוכלו לוותר. במסגרת התחזוקה של המבנה אנחנו רואים שמצד אחד קיימת התחזוקה השוטפת אך מצד שני, קיימת גם התחזוקה בעת תקלות.

תחזוקת מבנים שוטפת בדרך כלל תכלול את ניקיון הלובי וחדר המדרגות, תחזוקת אזור החניה ועוד. לעומת זאת, תחזוקה במקרים חריגים יכולה לכלול את התיקון של כל תקלה שיש בבניין.

זו יכולה להיות מעלית שלא עובדת, קירות שצריך לסייד מחדש או אינספור עבודות תיקון אחרות שצריך לבצע. אם, לדוגמה, יש בעיית חשמל כלשהו בבניין, כמובן שצריך יהיה להזמין אנשי מקצוע שיוכלו להיות אחראים גם על התיקון ועל תחזוקת מערכת החשמל או האינסטלציה הכללית בבניין.

תחזוקת מבנים משמעותית בבניין משותף?

אומנם זה נכון שמה שבאמת משמעותי לכל אחד מאתנו זו השאלה איך נראה הבית הפרטי שלו או הדירה שבה הוא חי, אך גם לסביבה שבה אנחנו גרים יש משמעות. לדוגמא, אם הלובי של הבניין המשותף בו אנחנו חיים נראה מוזנח, זה עלול להשפיע אפילו על ערך הדירה שלנו בעת מכירתה.

קל וחומר כאשר מדובר על תחזוקה של ממש, שהרי במקרים שבהם הבניין המשותף לא מתוחזק כמו שצריך זה עלול להסתיים בנזק של ממש. מה עושים ואיך באמת מתמודדים עם הנושא של תחזוקת מבנים? לפני הכול, מקדישים מחשבה לאפשרות של פוליסת ביטוח בניין משותף.

תחזוקת מבנים גבוהים בישראל

מהם היתרונות של עבודה מול חברת תחזוקת מבנים?

אין ויכוח על כך שלפני שנים, כאשר נהוג היה לעבוד מול מספר אנשי מקצוע שונים כמו חשמלאי או אינסטלטור, כל נושא תחזוקת הבניין היה הרבה יותר מסובך. בכל פעם הוועד היה צריך לאתר איש מקצוע שמומחה בתחום שבו היה לנו צורך בשירות, מה שהפך את הדברים למורכבים ובעיקר איטיים.

לעומת זאת, היום, כאשר ברוב הבניינים הגדולים עובדים מול חברות מובילות של תחזוקת מבנים, הכול יותר מהיר. יש לכם תקלה במערכת החשמל? במערכת המים? או שנשברה זכוכית בלובי? אתם פונים מיד אל נציגי החברה שמולה אתם עובדים והם שולחים אליכם את אנשי המקצוע הכי טובים שיש להם.

כמו כן, כאשר אתם מקבלים שירותי תחזוקת מבנים מחברה קבועה ומקצועית, אתם יכולים להיות בטוחים שכל נזק יטופל במהירות שיא. למעשה, התחזוקה השוטפת של המבנה הרבה פעמים מונעת מתקלות קטנות להפוך להיות גדולות ומאסיביות.

לכן כדאי לקחת בחשבון את האפשרות הזאת, כי בסך הכול הרעיון הוא לגור בבניין נעים, מתוחזק וכזה שהערך שלו לא יורד עם השנים בגלל הזנחה.

מדוע יש משמעות אדירה לביטוח בניין משותף?

שירותי תחזוקת מבנים ביתיים

אם תהיה תקלה בצנרת הראשית של הבניין שבו אתם חיים זה לא יהיה מספיק להגיד שהייתם צריכים להשקיע יותר בתחזוקת המבנה.

מעבר לכך, צריך יהיה גם לתקן את הצנרת ולשאת בעלויות משמעותיות ביותר.

כאן בדיוק נכנס לתמונה הנושא של ביטוח מבנה משותף, כי בלי ביטוח כזה אתם עלולים למצוא את עצמכם בישיבות אינסופיות המתנהלות עם הדיירים. מי צריך לשאת באחריות? מי צריך לשלם? כמה זה יעלה?

כל הסיוט הזה יכול להימנע, לפני הכול, עם תחזוקה נכונה ושוטפת של הבניין, אך גם בעזרת ביטוח בניין משותף. לכן, ממש כפי שלא וויתרתם בזמנו על ביטוח ועד בית, כך גם הגיע הזמן לשכנע את השכנים לעשות ביטוח בניין משותף.

האם אפשר לקבל את כל השירותים תחת קורת גג אחת?

אם מה שאתם באמת רוצים זה להקל עליכם ועל הדיירים האחרים בבניין, כדאי שתדעו שהיום אפשר לקבל את כל השירות לבניין שלכם תחת קורת גג אחת. זה אומר שתוכלו לקבל שירותי תחזוקת מבנים ושירותי ביטוח לבניין מחברה אחת, ואתם תגלו שבעת צרה זה נוח.

בנוסף, לא אחת כאשר אנחנו מקבלים את כל השירותים בצורה מרוכזת מחברה אחת, גם המחיר יכול להיות נוח יותר. שווה לעשות את כל הבירורים הנדרשים עוד היום, כי כל השטחים המשותפים בבניין שלכם הם האחריות המשותפת של הוועד ושל הדיירים בבניין.

הדרך לבחור את החברה הכי טובה שיש בתחום תחזוקת המבנים

ככל שיש יותר ויותר מבנים גדולים וגבוהים בישראל, כך יש גם יותר חברות שמציעות שירותי תחזוקת מבנים. זה כמובן נהדר, כי זה אומר שיש בחירה רבה ואפשרויות שונות, אך מצד שני, זה גם עלול להיות מעט מבלבל, כי איך בוחרים חברה מקצועית וטובה בתחום הזה?

בעת החיפוש אחר חברות מקצועיות של תחזוקת מבנים אנחנו מציעים לכם לבדוק את הניסיון ואת המקצועיות של החברה. אומנם זה נכון שגם העלויות יכולות להיות משמעותיות, אך מצד שני, לא באמת מומלץ להתפשר על המקצועיות של החברה שממנה תרצו להזמין את השירות.

למעשה, רצוי לשלם אפילו קצת יותר אם זה מה שיבטיח שהחברה תהיה זמינה, מקצועית ותוכל לחזק את המבנה שלכם על הצד הטוב ביותר.

 

שאלות חשובות

מי אחראי על תחזוקת המבנה?

אחריות תחזוקת המבנה מוטלת על כתפי הבעלים שלו. במקרה של בניין משותף, האחריות מוטלת על כתפי הדיירים באופן משותף.

איך ניתן לבצע תחזוקה נכונה של מבנה?

הקמת תוכנית תחזוקה: חשוב להגדיר תוכנית תחזוקה מסודרת שתכלול את כל הפעולות הנדרשות, תדירות ביצוען והגורמים האחראיים לביצוען.
ביצוע בדיקות תקופתיות: יש לבצע בדיקות תקופתיות של מערכות המבנה על ידי אנשי מקצוע מוסמכים.
ניהול תקציב: יש להקצות תקציב מתאים לתחזוקת המבנה.
תיעוד: חשוב לתעד את כל פעולות התחזוקה שבוצעו.

מהם הנזקים שעלולים להיגרם כתוצאה מתחזוקה לקויה?

פגיעה בטיחותית: תקלות במערכות המבנה עלולות להוביל לפגיעה בטיחותית ואף לתאונות.
נזקים למבנה: תחזוקה לקויה עלולה להוביל לנזקים למבנה עצמו, כגון סדקים בקירות, התפוררות של טיח, נזילות מים ועוד.
פגיעה באיכות החיים: תחזוקה לקויה עלולה להוביל לפגיעה באיכות החיים של הדיירים, כגון רטיבות, עובש, ריחות לא נעימים ועוד.

איך ניתן לממן תחזוקת מבנים?

ניתן לממן תחזוקת מבנים באמצעות מספר דרכים:

דמי ועד בית: בבניינים משותפים, ניתן לגבות דמי ועד בית שיועדו למימון פעולות תחזוקה.
הקמת קרן תחזוקה: ניתן להקים קרן תחזוקה ייעודית שתשמש למימון פעולות תחזוקה גדולות.
מימון ממשלתי: במקרים מסוימים ניתן לקבל מימון ממשלתי עבור פעולות תחזוקה.

תחזוקת מבנים
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

פנו אלינו עכשיו וקבלו מגוון הצעות מותאמות אישית עבור ביטוח בניין משותף