למלא את תפקיד ועד הבית בבניין משותף

למלא את תפקיד ועד הבית בבניין משותף זה לא פשוט, ולפעמים מה שהופך את העניין זו ההתמודדות מול הדיירים במצבים מורכבים. אם, לדוגמא, המעלית מתקלקלת והשכן בקומה השמינית צריך לעלות כל כך הרבה מדרגות ברגל, מי צריך לשאת בעלויות התיקון? אם תעשו ביטוח מבנה משותף מבעוד מועד, כפי שעשיתם בוודאי ביטוח ועד בית, תוכלו להיות בטוחים שתמלאו את התפקיד שלכם הרבה יותר בקלות. זה לא משנה אם התקלה תהיה במעלית או בצנרת הראשית של הבניין, כי בכל מקרה תעשו בדיוק את אותה פעולה: תתקשרו אל חברת הביטוח שתישא בעלויות ותכסה את העניין.

מה החוק אומר לגבי ביטוח בניין משותף?

אם תבדקו לעומק מה אומר החוק לגבי ביטוח בניין משותף, אתם תגלו שהוא לא מחייב אתכם לעשות ביטוח כזה, וחבל. בכל אותם בניינים שבהם לא עשו ביטוחים כאלה מבעוד מועד, בהמשך הצטערו על כך, כי ברגע שמתרחשת תקלה או תאונה, הדבר הראשון שהשכנים עושים זה לריב ביניהם. לעומת זאת, מי שכן השכיל לעשות ביטוח בניין משותף יודע שלפחות עם התשלום הוא יוכל להתמודד הרבה יותר בקלות. ממש כפי שאתם נהנים ביחד מכל הרכוש המשותף שנמצא בלובי, בחניה, בחדר המדרגות או במעליות, כך אתם צריכים גם לשאת ביחד באחריות כלפיו ובתיקונים שלו, והפתרון לכך הוא ביטוח.

האם מדובר על עלויות גבוהות?

לא אחת קורה שאומנם ועד הבית מציע לעשות ביטוח מבנה משותף אך הדיירים מתנגדים לעניין, מתוך חשש שמדובר יהיה על מחירים גבוהים מידי. זה נשמע לכם מוכר כי כך הגיבו גם הדיירים בבניין שלכם? אם כך, תשמחו בוודאי לדעת שהיום זה כבר לא המצב. היום תוכלו לקבל הצעות מחיר מאוד אטרקטיביות מחברות ביטוח שונות, כך שאין ספק שמדובר על צעד חכם ומשתלם. למעשה אתם תראו שאם תחלקו את הסכום שמבקשים מכם בין כל השכנים, בסופו של דבר כל אחד מהם ישלם מעט מאוד בכל חודש. זה נכון שאף אחד לא היה רוצה להפעיל את הביטוח בבניין המשותף וזה כמו "לזרוק כסף", אך עדיף להקדים ביטוח למכה מאשר להזדקק לביטוח ולדעת שאין לכם למי לפנות.

תפקיד ועדי הבתים

תפקיד ועד הבית
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שיעניינו אתכם
ביטוח רכוש משותף
ביטוח רכוש משותף

אולי בחיי היומיום אתם לא שמים לב לכך, אך בפועל בבניין המשותף שלכם יש לא מעט רכוש משותף שלמעשה שייך לכולכם, דיירי הבניין. לדוגמא, המעלית בבניין היא של כולכם, ומשמעות

קרא עוד »
מדוע ביטוח בניין משותף חשוב
מדוע ביטוח בניין משותף חשוב

ביטוח בניין משותף הוא היבט מכריע של בעלות על רכוש, במיוחד עבור אלה שחולקים את האחריות וההשקעה עם אחרים. מאמר זה יתעמק בחשיבותו של ביטוח בנייה משותפת לבעלים משותפים, ידון

קרא עוד »

פנו אלינו עכשיו וקבלו מגוון הצעות מותאמות אישית עבור ביטוח בניין משותף