אולי בחיי היומיום אתם לא שמים לב לכך, אך בפועל בבניין המשותף שלכם יש לא מעט רכוש משותף שלמעשה שייך לכולכם, דיירי הבניין. לדוגמא, המעלית בבניין היא של כולכם, ומשמעות הדברים היא שכאשר קורות בה תקלות, כולכם ביחד צריכים לשאת בעלות התיקון. זה כולל גם את השכן מהקומה הראשונה שבכלל לא משתמש במעלית, אלא אם כן הוגדר אחר מראש. זו הסיבה שבגללה, אם אתם רוצים לישון בשקט ולדעת שלא תצטרכו להתמודד עם עלויות מוגזמות אם משהו יקרה לרכוש המשותף שלכם, כדאי שתעשו עוד היום ביטוח מבנה משותף.

ביטוח שהוא אינו חובה אך הוא מומלץ בחום

אם תפנו אל אגודה לתרבות הדיור ותבקשו ממנה הסברים, תגלו שביטוח רכוש ובניין משותף זה לא משהו שחובה לעשות מבחינת החוק היבש. עם זאת, אתם יכולים להיות בטוחים שעל ביטוח מבנה משותף, כמו גם על ביטוח ועד בית, פשוט לא כדאי לכם לוותר. אם תעשו את החישוב אתם תראו שכל דייר מדיירי הבניין יצטרך לשלם מעט מאוד על הביטוח הזה בכל חודש, אז למה לחכות לעת צרה? אם אתם לא רוצים למצוא את עצמכם במצב כלכלי מאוד קשה רק כי נגרם נשק לרכוש המשותף בבניין, חשוב שתעשו ביטוח בניין משותף עוד היום.

ביטוח רכוש משותף אולי בחיי היומיום אתם לא שמים לב לכךבאיזה מקרים ביטוח רכוש משותף מכסה?

הכול תלוי בהגדרת הפוליסה שלכם, ולכן יש לבקש מוועד הבית לקרוא היטב את הפוליסה שעליה הוא חותם. האם המחסום בכניסה לחניה נכנס לפוליסה? והאם במסגרת ביטוח של רכוש משותף חברת הביטוח תישא גם בעלויות של תיקון מדרגות שבורות בבניין? האם תיקון ותחזוקת המעליות נכלל גם הוא בביטוח המדובר? יש מגוון רחב של פוליסות ביטוח ומחירים מגוונים. לכן, מעבר לכך שאתם צריכים להשוות מחירים כדי לראות שקיבלתם הצעת מחיר טובה, רצוי גם להבין על מה אתם משלמים. זה נכון שלכל אחד מאתנו יש אינספור ביטוחים לרכב, לדירה ולחיים, אך על ביטוח לרכוש המשותף שלכם בבניין לא כדאי לוותר. ההוכחה לכך היא שבהרבה מאוד בניינים משותפים כבר עושים ביטוחים כאלה ולכן אין ספק שגם במקרה שלכם זו יכולה להיות בחירה טובה ומומלצת ביותר.

1/5 - (1 vote)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.