תקנון בית משותף

כל מי שגר בבית משותף מודע היטב לכך שאותה אגודה לתרבות הדיור שכולנו מכירים, מפרסמת גם לא מעט מידע אודות תקנון בית משותף. הרעיון פשוט: אם אנחנו חיים ביחד, למה שלא נעשה את זה בנעימים? התקנון הזה כולל התייחסות ללא מעט פרטים וסעיפים, ואחד מהם הוא הנושא של אחזקת בעלי חיים.

זה נכון שבאופן כללי כל דייר יכול להחליט שהוא יגדל כלב, אך מה עושים אם הכלב מפריע לשכנים? אומנם לרוב תקנון הבית המשותף ידבר על כך שניתן לגדל חיות מחמד, אך אם הכלב של השכן מלכלך עם הפרשות, נובח ללא הפסקה או, חלילה, תוקף, כמובן שבעליו צריך לתת את הדין על העניין.

איך לשמור על שלום בית בין הדיירים?

במידה ואתם ממלאים את תפקיד ועד הבית, בוודאי כבר עשיתם ביטוח ועד בית, כי מה פתאום שתהיו ככה סתם חשופים לתביעות אישיות? מה שכן, אותו ביטוח ועד בית לא תמיד ייתן לכם מענה למצבים שבהם אחד מהשכנים רב עם השני בגלל הכלב שלו שמטריד.

לכן כדאי שתדעו: הנושא ההומאני בסופו של דבר כן תלוי בכם. זו הסיבה שבגללה, אם אתם יכולים, כדאי שתכנסו עוד היום אסיפת דיירים שבהם תדונו גם על אחזקת בעלי חיים בבניין, במידה ועוד לא עשיתם זאת בעבר. יש לכך משמעות אדירה כי בסופו של דבר התקנון הזה הוא מה שיעזור לכם לשמור על שלום בית בין דיירי הבניין המשותף.

מקדימים לעשות ביטוח לבניין כולו

זה נכון שאם אותו כלב של השכן יהרוס את הלובי, השכן יהיה זה שאחראי לשאת בעלויות. אך מה קורה אם המעלית סתם ככה נהרסה? או הצנרת הראשית של הבניין התפוצצה? כשלא מדובר על חיית המחמד של אחד מהשכנים אלא על תקלה כללית, הבניין כולו צריך לשאת בעלויות. לכן חשוב לעשות ביטוח מבנה משותף, כי זה יחסוך לכם הרבה כאבי ראש בעתיד.

מרכז ביטוח מבנה משותף לא עולה הרבה כך שהדיירים כלל לא ירגישו שהם מפרישים כמה עשרות שקלים בחודש לטובת העניין הזה. מנגד, אם יהיה לכם צורך להפעיל את הביטוח בגלל תקלה כזו או אחרת בבית, אתם תברכו על קיומו, אז למה אתם מחכים?

Rate this post

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.