שמעתם על אסון נוראי שקרה בבניין השכן לכם? התפוצצה שם הצנרת הראשית וכל הדיירים נאצלו לשלם סכום לא מבוטל מעכשיו-לעכשיו כדי לתקן את התקלה? אם כך, ברור מדוע אתם מתחילים לחשוב על ביטוח במנה משותף, כי ביטוח בניין משותף הוא בדיוק הפתרון למצבים כאלה. עוד לפני שאתם פונים אל אגורה לתרבות הדיור ומבררים האם זו חובה לעשות ביטוח כזה (והתשובה היא לא), כדאי שתדעו: ביטוח בית משותף יציל אתכם בעת צרה.

מה יכול להשפיע על מחיר פוליסת הביטוח?

כשמדברים על ביטוח בניין משותף ניתן לראות שיש מספר גורמים שישפיעו על מחיר הפוליסה, כמו למשל:

  • האם תבחרו לעשות ביטוח נרחב ביותר או מינימאלי?
  • באיזו עיר נמצא הבניין המשותף שלכם, מה גודלו וכמה דירות יש בו?
  • באיזו חברת ביטוח תעדיפו להיות מבוטחים?

מה שחשוב לזכור, אפילו אם קיבלתם הצעת מחיר גבוהה, זה שמדובר על ביטוח משתלם. אם לא יהיה לכם ביטוח בית משותף בעת צרה – כל אחד מהם יצטרך לשלם לא מעט כסף על תיקונים כאלה ואחרים ואתם תמצאו את עצמכם מתדרדרים ליחסי שכנות רעים. לעומת זאת, אם כן יהיה לכם ביטוח בניין משותף כל מה שתצטרכו לעשות זה לפנות אל חברת הביטוח ולחכות שהיא תישא באחריות הכלכלית.

בכל יום שעובר אתם מסתכנים לחינם

חשבתם להתחיל לעשות בירורים? השוואות ואינספור ישיבות דיירים? עצרו לרגע והבינו: בלי ביטוח בניין משותף אתם מסכנים את עצמכם לחינם. למעשה, בכל יום שעובר עלולה לקרות תאונה או תקלה שלא תדעו איך לממן אם לא יהיה לכם ביטוח. לכן, אומנם לא צריך לשלם הון עתק על הביטוח, אך מנגד, כולנו יודעים שלא פעם מה שזול בסופו של דבר הופך ליקר. לכן יש טעם לברר עלויות אך בהחלט עדיף לבחור עוד היום בחברת ביטוח שתוכלו לסמוך עליה. זה אומר שכדאי לבדוק מה הניסיון שלה, מה כולל הביטוח וכמה בסופו של דבר זה ייצא לכל דייר. אל תשכחו שאתם מתחלקים ביניכם בעלויות ולכן סביר להניח שבכל חודש כשכל דייר ישלם את חלקו בביטוח המשותף הוא אפילו לא ישים לב לכך.

Rate this post

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.